SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Pen do mezoterapii mikroigłowej.

2019-06-14
Pen do mezoterapii mikroigłowej.

Mezoterapia mikroigłowa może być wykonywana za pomocą rollerów oraz specjalnych penów (dermapen, mezopen). Zabieg ten nazywany jest także terapią indukującą produkcję kolagenu. Mikronakłuwanie (microneedling) przyczynia się do powstawania w skórze nowych włókien kolagenowych oraz jej odbudowy.

Mezoterapia mikroigłowa – o czym warto wiedzieć?

Mezoterapia mikroigłowa może być wykonywana na każdym typie skóry, także skórze delikatnej i cienkiej. Dermapen można bezpiecznie stosować praktycznie na wszystkich obszarach ciała: twarzy, powiekach, szyi, dekolcie, brzuchu, pośladkach, udach czy grzbietach dłoni.

Podczas zabiegu wykorzystywany jest specjalistyczny pen (dermapen, mezopen) z głowicą pokrytą niewielkimi mikroigłami. Za ich pomocą można dostarczyć do skóry cenne składniki aktywne w formie koktajli odżywczych oraz osocza bogatopłytkowego. Rodzaj preparatu dobierany jest z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb skóry osoby poddawanej zabiegowi.

Mezoterapia mikroigłowa – metody

Zabieg z zastosowaniem urządzenia Dermapen jest stosunkowo łatwy do wykonania. Bezpośrednio przed nim skóra klienta może zostać znieczulona specjalnym kremem (należy jednak mieć świadomość, że krem znieczulający może zaburzyć wchłanianie substancji aktywnych z serum), a następnie powinna być zdezynfekowana. Specjalista wykonujący zabieg po zapoznaniu się z potrzebami skóry dobiera odpowiednią głębokość wkłuć. Skóra podczas zabiegu jest równomiernie nakłuwana. Jednorazowe, sterylne igiełki powodują mikronakłucia (microneedling), wbijając się pionowo w skórę i nie powodując rozrywania jej struktury. Zabieg trwa ok. 15 – 20 minut. Po zabiegu można nałożyć na obszar poddawany nakłuciom zimny okład lub chłodzącą maskę rewitalizującą.

Mezoterapia mikroigłowa z wykorzystaniem dermapenu może być wykonywana:

 • metodą stemplowania (np. za pomocą urządzenia Derma Pen My-M),
 • metodą ruchu posuwistego (np. za pomocą urządzenia Mesoestetic m.pen, które umożliwia także stemplowanie).

Dermapen do złudzenia przypomina grube pióro. Jest to niewielkie urządzenie wyposażone w wymienne końcówki. Końcówka wyposażona jest w 12 igieł (każda z nich ma średnicę 0,02 mm). W zależności od urządzenia możliwe jest wykonywanie mikronakłuć na głębokość od 0,25 do 2,5 mm.

Mezoterapia mikroigłowa – efekty, zalety i wady

Mezoterapia mikroigłowa z wykorzystaniem urządzenia, którym jest dermapen, polega na kontrolowanym uszkadzaniu skóry. Wykonywane jest mikronakłuwanie (microneedling) skóry. Zabieg ten ma na celu pobudzenie produkcji kolagenu. Pobudzanie w ten sposób skóry stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenowych oraz elastyny. Zauważalne są efekty odmłodzenia i regeneracji skóry.

Podczas zabiegu wykonuje się mikronakłucia, które powodują mikrokrawienia i mikrourazy. Dzięki nim krew przedostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych. Zawarte w niej płytki są aktywowane. To zaś prowadzi do uwolnienia tzw. czynników wzrostu. Ma to ogromne znaczenie podczas procesu regeneracji tkanek. Czynniki wzrostu pobudzają produkcję kolagenu typu I, kwasu hialuronowego, elastyny oraz innych składników. Ich zadaniem jest poprawa mikrokrążenia w skórze, przyspieszenie procesów regeneracji oraz odbudowa tkanek.

Efekty mezoterapii mikroigłowej widoczne są po pewnym czasie. Zazwyczaj najlepsze rezultaty są po serii 4 – 6 zabiegów. Zabiegi powinny być powtarzane co 2 – 4 tygodnie. Po mezoterapii mikroigłowej zaleca się stosować w domu preparaty o lekkiej konsystencji o działaniu łagodzącym i nawilżającym. Nie powinny to być preparaty o działaniu przeciwzapalnym, ponieważ to właśnie wywołanie stanu zapalnego skóry jest pożądanym efektem zabiegu mikronakłuwania pobudzającym skórę do regeneracji. Nie należy stosować produktów natłuszczających (np. tłustych kremów, olejków). Skóra po zabiegu nie powinna być także wystawiana na działanie promieni słonecznych (przez ok. 1 miesiąc), a w przypadku serii zabiegowej wykonywanej w odstępach miesięcznych, przez cały okres serii. Należy również poinformować klienta, aby w domu przed każdym wyjściem na zewnątrz stosował na dzień odpowiedni krem z wysoką ochroną UV. Krem ochronny również powinien posiadać lekką konsystencję.

Mezoterapia mikroigłowa z wykorzystaniem derma pena – zalety:

 • pobudzenie skóry do intensywnej regeneracji,
 • zwiększenie napięcia i elastyczności skóry,
 • poprawienie funkcji naskórka,
 • ujędrnienie skóry,
 • minimalizowanie widoczności blizn (w tym potrądzikowych), przebarwień oraz redukcja drobnych zmarszczek,
 • minimalizowanie widoczności popękanych naczynek,
 • widoczne poprawienie konturu twarzy,
 • bezpieczeństwo zabiegu – mezoterapia wykonywana jest z użyciem sterylnych, jednorazowych igieł (np. kartridży do pena Mesoestetic m.pen),
 • dermapen ma niewielką końcówkę, co umożliwia dotarcie do obszarów niedostępnych dla rollerów oraz „pieczątek” (np. na powiekach),
 • możliwość precyzyjnego dobrania głębokości iniekcji,
 • mezoterapia mikroigłowa może być łączona z innymi zabiegami (np. toksyna botulinowa, kwas hialuronowy, peeling).

Mezoterapia mikroigłowa z wykorzystaniem derma pena – wady:

 • po zabiegu może pojawić się delikatne zaczerwienienie oraz opuchlizna (jest to zjawisko naturalne, które zazwyczaj ustępuje do 3 dni),
 • bezpośrednio po zabiegu może pojawić się niewielkie pieczenie skóry,
 • po kilku dniach od zabiegu może pojawić się delikatne złuszczanie skóry.

Mezoterapia mikroigłowa – przeciwwskazania

Mezoterapia mikroigłowa nie powinna być wykonywana u:

 • kobiet w ciąży i karmiących piersią,
 • osób z aktywnym trądzikiem, stanami alergicznymi i zapalnymi skóry,
 • osób z zaburzeniami krzepnięcia krwi,
 • osób z chorobą nowotworową, cukrzycą,
 • osób z chorobowymi zmianami skóry (np. opryszczka),
 • osób z zakażeniem wirusowym, bakteryjnym lub grzybiczym skóry,
 • osób z uczuleniem na metal lub składniki aktywne zawarte w koktajlach odżywczych.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 442 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Szybko, sprawnie, bez zarzutów
2024-03-20
Szybka , bezproblemowa obsługa
pixelpixelpixelpixel