Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Działalność salonów kosmetycznych w czasie pandemii. Aktualne wytyczne.

2020-05-18
Działalność salonów kosmetycznych w czasie pandemii. Aktualne wytyczne.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii 18 maja 2020 r. opublikowało wytyczne m. in. dla gabinetów i salonów kosmetycznych prowadzących działność w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. Z wytycznymi powinny zapoznać się zarówno osoby pracujące w gabinecie kosmetycznym lub zarządzające takim gabinetem. Również klientom gabinetów zapoznanie się z podstawowymi wytycznymi co umożliwi uniknięcia wielu nieporozumień i stresu związanego z korzystaniem z usług.

Wytyczne dla gabinetów świadczących usługi kosmetyczne i estetyczne w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce opracowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Wkład merytoryczny do wytycznych mają instytucje branżowe: Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, Izba Kosmetologów. Wytyczne były konsultowane z: Stowarzyszenie Stylistów Paznokci Fantasmagorie, Inicjatywa #BeautyRazem, Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, Federacja Beauty Pro.

Wytyczne dla gabinetów świadczących usługi kosmetyczne i estetyczne w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce

Na stronie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii przeczytamy między innymi:

  • Przyjmuj klientów wyłącznie po wcześniejszym umówieniu za pomocą środków zdalnych. Pamiętaj, że poczekalnie są wyłączone z użytku.
  • Przy wykonywaniu usługi noś maseczki i rękawiczki
  • Usuń testery kosmetyków, a wielorazowe akcesoria w miarę możliwości zastąp jednorazowymi
  • Sprzątnij i zdezynfekuj powierzchnie dotykowe na stanowisku, na którym przebywał klient, narzędzia, urządzenia, a także inne powierzchnie, których mógł dotykać (klamki, poręcze, włączniki, uchwyty, oparcie krzeseł itp.).

Pełne i aktualne wytyczne dla gabinetów i salonów kosmetycznych znajdziecie na stronach rządowych:

Wytyczne podzielono na cztery części dotyczące: bezpieczeństwa pracowników i klientów gabinetu, bezpieczeństwa w lokalu usługowym (gabinecie), procedur zapobiegawczych w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem pracownika oraz procedur postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u klienta. Wytyczne z poszczególnych kategorii znajdziecie pod powyższym linkiem do strony rządowej - nie zamieszczamy ich tutaj, bo nie gwarantowałoby to ich pełnej aktualności w przypadku zmian w wytycznych.

Na stronie rządowycy wytycznych 13.08.2020 r. opublikowana została również tabela zmian redakcyjnych w Wytycznych dla salonów kosmetycznych.

Jeżeli macie dodatkowe pytania dotyczące wytycznych dla salonów kosmetycznych to eksperci Ministerstwa dostępni są pod numerami telefonów 732 122 500 lub 22 484 84 84 pozycja 3.

Wytyczne - broszury dla salonów kosmetycznych i klientów

Ministerstwo przygotowało broszury z wytycznymi dla salonów kosmetycznych. Broszury można wydrukować i umieścić w widocznym miejscu w gabinecie. W celu lepszej jakości wydruku zalecamy pobranie broszur bezpośrednio ze strony rządowej (link powyżej).

Wytyczne dla gabinetów kosmetycznych - filmy

Zachęcamy również do obejrzenia filmów pomocnych w zrozumieniu wytycznych opublikowanych przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, na których przedstawiciel Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego w skrócie i prostym językiem wyjaśnia najważniejsze zagadnienia znajdujące się w wytycznych, które powinny przestrzegać salony i gabinety kosmetyczne.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 430 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-31
Wszystko ok. Polecam!
2024-02-27
Super sprawna realizacja zamówienia, szybka dostawa. Polecam!
pixelpixelpixelpixel